


Діагностично-оздоровчий комплекс:
ВСР-діагностика та корекція дихально-медитативними практиками
"Стресостійкість"
Мета проєкту
Виявлення прихованого стресового навантаження, розладів сну, тривожності, депресивних станів та вегетативної дисфункції за допомогою сучасних методів діагностики та подальше відновлення внутрішнього балансу через перевірені немедикаментозні методи.

Головний експерт і куратор
Віктор Мацишин
-
Невролог вищої категорії, рефлексотерапевт
-
Фахівець з Аюрведи
-
Вчитель медитації
-
Автор методу Техніки ментальної релаксації (ТМР)
-
Засновник мережі Центрів здоров'я «Аюрведа-192»
-
Медичний експерт та науковець
-
Науковий співробітник наукового відділу внутрішньої медицини (НВВМ) ДНУ НПЦ ПКМ Державного управління справ.
Даний комплекс є затребуваним і актуальним в сучасних умовах - другий рік поспіль він є частиною програми "RESTART СВІДОМОСТІ" для українськиї жінок, яка покликана створити безпечний простір для відновлення та зростання, де кожна учасниця здобуває практичні інструменти для покращення ментального стану, формує корисні звички для щоденного відновлення та підвищує свою здатність до стійкості та процвітання.
Ініціатива впроваджується Impact Force за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
У другій хвилі програми "ReStart Свідомості" ми поєднуємо психологічну підтримку з інноваційними практиками релаксації, заснованими на доказових методах. Такий комплексний підхід дозволяє не лише опрацювати наслідки травматичних подій, а й поступово відновлювати фізіологічну стійкість організму. Зниження рівня стресу, нормалізація сну та відновлення базового відчуття безпеки — це основа для подальшої стабілізації стану жінок, які пережили наслідки війни.
Віктор Мацишин
Підхід поєднує 4 напрямки

Наукова основа
Методика розроблена лікарями, психофізіологами та дослідниками з багаторічним досвідом, базується на доказових підходах та інтегрує мудрість ведичної науки свідомості.
Що таке Варіабельность серцевого ритму (ВСР)?
ВСР – це кількісна оцінка коливань інтервалів між послідовними серцевими скороченнями (R-R інтервалами) на електрокардіограмі синусового походження.
Метод неінвазивної оцінки функціонального стану організму, що дозволяє досліджувати регуляторні механізми організму на різних рівнях та адаптацію нервової системи у відповідь на стрес чи зміни зовнішнього та внутрішнього середовища.
Унікальністю методу є те, що використовується, як інструмент раннього виявлення проблем зі здоров'ям, на етапі, коли немає скарг чи симптомів та дає можливість прогнозувати виникнення різноманітних ускладнень.
Особливої актуальності дане обстеження набуває в умовах стресу, коли навантаження на організм зростає і ризики виникнення післястресових хвороб значно вищі.
